• Flájský plavební kanál - Slider - obrázek 1
  • Flájský plavební kanál - Slider - obrázek 2
  • Flájský plavební kanál - Slider - obrázek 3
  • Flájský plavební kanál - Slider - obrázek 4
  • Flájský plavební kanál - Slider - obrázek 5

Flájský plavební kanál - Český Jiřetín - přechod na stránku

Flájský plavební kanál - Lesy České republiky - přechod na stránku

Flájský plavební kanál - Domovský historický spolek - přechod na stránku

Filmový dokument

Flájský plavební kanál - Premiéra dokumentu - Grafika

Premiéra dokumentu

Autor: Miroslav Mertl

Film o kanálu byl dokončen. Jeho premiéru zhlédli studenti gymnázií Litvínov a Olbernhau. Film bude již brzo představen široké veřejnosti.

Žáci Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově, společně s žáky partnerského gymnázia v německém Olbernhau byli účastníky premiéry filmu „Plavební kanál Fláje- Clausnitz“.

Premiéra se konala ve středu 18. září 2013 v hotelu Emeran Klíny. Navázala na společnou túru žáků z obou zemí po české části plavebního kanálu. Projekt s podtitulem „česko-německá škola v přírodě“ realizoval Českojiřetínský spolek s německými partnery z HGV Rechenberg-Bienenmühle, a to v rámci programu Cíl3/Ziel3 Evropské unie.

Cílem projektu je nejen podpořit výuku regionální vlastivědy, ale také výuku německého jazyka na českých školách. Premiéry filmu se zúčastnilo na padesát žáků z Čech a Německa se svými pedagogy. Organizátoři projektu počítají s tím, že se jednalo o první, vzorové setkání, na která budou navazovat setkání dalších školních skupin. Iniciátoři akce dále počítají s tím, že projekt bude dále rozšířen také o podporu jazykové výuky i na německých školách. V tomto případě by se mělo jednat o francouzštinu. I zde má projekt návaznost na Litvínov. Vedle Olbernhau je totiž jeho dalším partnerským městem francouzské Brie-Comte-Robert.

Film o kanálu vyrobila studia MS Production a Ponte records v Mostě pod vedením Martina Studeckého a Míry Kuželky.

Premiéry filmu pro veřejnost proběhly 28. 10. 2013 na radnici v Rechenbergu, 4. 11. 2013 na gymnázium TGM v Litvínově a 5.-6. 11. 2013 v Mostě, a to v městské knihovně a obchodním centru Centrál.

 

Projekt je podporován programem Cíl3/Ziel3 Evropské unie.

Flájský plavební kanál - Cíl 3/Ziel 3 - logo - grafika

Fotogalerie k projektu - Německá premiéra filmu "Plavební kanál Fláje - Clausnitz" pro veřejnost 28. října 2013 (Rechenberg, radnice)

Fotogalerie k projektu - Česká premiéra filmu "Plavební kanál Fláje - Clausnitz" pro veřejnost 4. listopadu 2013 (Litvínov, Gymnázium TGM)

Fotogalerie k projektu - Prezentace filmu "Plavební kanál Fláje - Clausnitz" pro veřejnost 5. listopadu 2013 (Most, Městská knihovna)

Natáčení dokumentu - 30.06.2013

Flájský plavební kanál - Natáčení dokumentu - 30.06.2013 - přechod na stránku Více zde

Premiéra dokumentu - 18.09.2013

Flájský plavební kanál - Natáčení dokumentu - 30.06.2013 - přechod na stránku Více zde

Prezentace dokumentu - 06.11.2013
OC Central Most

Flájský plavební kanál - Promítání dokumentu - 06.11.2013 - přechod na stránku Více zde

Partneři

Gymnázium Litvínov Flájský plavební kanál - Gymnázium Litvínov - přechod na stránku
Gymnasium Olbernhau Flájský plavební kanál - Partneři - Gymnasium Olbernhau - přechod na stránku

Aktuálně

24.4.2016 22:32

Expedice 30.04.2016

Flájský plavební kanál - Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou).

22.11.2015 21:00

VÁNOČNÍ JÍZDA 27. 12. 2015

Moldavská horská dráha - Vánoční jízda - grafika

Českojiřetínský spolek s partnery Vás zvou na vánoční jízdu po moldavské dráze v rámci Krušnohorských Vánoc města Litvínov. Jízdenky budou v předprodeji od úterý 24. listopadu v prodejních místech uvedených na plakátu.

30.5.2015 21:28

Fláje - květen 2015

Český Jiřetín - Georgendorf - Vysvěcení obnovené sochy na břehu přehrady Fláje - květen 2015 - grafika

Ve starých Flájích se v pátek sešla asi stovka lidí. Členové Českojiřetínského spolku, rodáci z Flájí a Českého Jiřetína, společně se studenty německého jazyka Gymnázia TGM v Litvínově se za hudebního doprovodu teplické konzervatoře účastnili svěcení obnovené sochy českého světce uprostřed původně německé vesnice. Socha svatého Jana Nepomuckého se tam vrátila po 70 letech. O obnovu jedno z posledních zbytků středověké obce Fláje se postaral Českojiřetínský spolek za podpory Nadace Občanského fóra a Česko-německého fondu budoucnosti. Díky podpoře mezivládního česko-německého fondu se téhož dne uskutečnilo také setkání rodáků a studentů, které bylo zasazeno do programu oslav 130. výročí moldavské dráhy. Přednášku k jubileu místní železnice spojující český Most a saský Freiberg, která měla podle předválečných plánů z roku 1914 pokračovat také do Flájí a Českého Jiřetína, pronesl zástupce rechenberského domovského spolku Heinz Lohse v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Odtud se pak čeští a němečtí účastníci odebrali na Fláje k slavnostnímu odhalení sochy. Autorem obnoveného díla je mostecký akademický sochař Bořivoj Rak. Při setkání se studenty nechyběla malířka Gerlinde Fritsch, autorka novodobých děl v dřevěném kostele v Českém Jiřetíně, či Dr. Manfred Fritsch, bývalý šéf Carl Zeiss AG Jena – světoznámé továrny na výrobu optiky a opto-elektroniky.

Copyright ©: Flájský plavební kanál (2012) :: :: Flájský plavební kanál - Dodo-photo - přechod na stránku Design & code: David Doležal - Dodo-photo :: :: Powered by: Flájský plavební kanál - Redakční systém Agáta - přechod na stránkuR.S. Agáta

Flájský plavební kanál - Facebook - přechod na stránku

Flájský plavební kanál - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Flájský plavební kanál - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem